Reklama (dobrze brzmiąca) dźwignią handlu.

Ostatnio w telewizji można było zobaczyć kampanie kilku marek których wspólnym mianownikiem była świetnie dobrana muzyka.

Niektóre były przez nią uratowane od przeciętności, inne były w całości spójne i aż przyjemne do oglądania.

Myślę że szpagat Van Damme’a zna każdy, niezależnie czy jest z „branży” czy nie, kojarzy ten filmik i on właśnie fajnie przedstawia że liczy się pomysł i wykonanie.

Zamiast ciągle pokazywać srebrne/czarne wozy w widoku z helikoptera na drodze nad krawędzią jeziora/wzgórza/morza, i pitolić o prestiżu i „nowości” lepiej bez słowa a w sposób ciekawy pokazać że coś nowego pojawiło się w salonach.

Technikalia już ludzi nie interesują, ale to z czym się wóz kojarzy, już tak. Taka reklama może wiele zdziałać.


Pierwszą z klipów (a właściwie utworów z niego) które zapamiętałem i dodałem do swojej playlisty była reklama Lexusa IS.

Bebok Award!

Strona wizualna bardzo mi się widzi a muzyka jest po prostu doskonała! Też sporo się naszukałem po forach i portalach tematyce poświęconej, żeby odnaleźć cały kawałek. Te kilka dźwięków, tak charakterystycznych wierci mi dziurę w głowie i potem w niej zostaje.

Ale w końcu! W zakamarku sieci, na nieznanych portalach, znalazłem TEN LINK!

Nie ma tego nawet na YT! A to aż niebywałe.

Potem z technicznych kawałków bardzo spodobała się melodia z reklamy nowego Mondeo i jego świateł przednich w technologii Dynamic LED.

Tu muzyka też bardzo trafia w me gusta.

Część wizualna jest z tych przeciętnych. Nic nie szkodzi, utwór ratuje całość i nie pozwala o sobie zapomnieć.

Pełny utwór:

Zostało Audi A3 e-tron. Tutaj melodia jest ciekawa, a po połączeniu z naprawdę ciekawym pomysłem na scenariusz daje świetne rezultaty.

Bebok Aproved!

Pełny utwór:

Widzimy jak wybranie kilku fajnych sekund i motywów potrafi dopełnić świetny klip!

Oryginał który generalnie nie każdemu się może podobać i jest trochę monotonny w reklamie jest wmontowany doskonale!

Z ciekawostek jest jeszcze Skoda z Fabia. Melodyjka wesoła, pasującą do samochodu ale nie na tyle żebym szukał całości.

Za to posłuży mi za świetny przykład reklamy która nie wkurza, za każdym razem jak się obejrzy, nie powoduje myśli w stylu:

Znooowu to gówno. Ile można.

Melodia jest wesoła i zostaje w pamięci, nucona samowolnie w windzie.

Tak ostatnio mnie zainspirowała telewizja. Swoją drogą widać kto ma gruby budżet na reklamy i komu należy na czymś oryginalnym, a kto chce po prostu „odbębnić swoje” i zwyczajnie logiem zająć czas antenowy.

Miłego poniedziałku!

2 komentarze

  1. A widziałeś reklamę Hyundai'a, chodzi mi o tą w której "napisali" na pustyni przesłanie dziewczynki do swojego taty pracującego na stacji kosmicznej, tak aby zobaczył ten tekst z kosmosu 🙂 Brzmi abstrakcyjnie aczkolwiek dla mnie bardzo ciekawy pomysł no i na pewno kosztowny w realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *